Indická masáž hlavy ( champi masáž ) vychádza z poznatkov o tradičnej indickej masáži hlavy, pri ktorej sa používajú orientálne techniky na princípe cirkulácie energie po meridiánoch. Ide o liečivé ošetrenie hlavy, ktoré posilňuje a zlepšuje kvalitu pokožku hlavy a vlasov, uvoľňuje stuhnuté svaly krku, ramien a horných častí paží. Veľmi problematickou partiou je práve krčná chrbtica, ktorá trpí nedostatkom pohybu v kombinácii s dlhodobo strnulou polohou hlavy. Napäté krčné svaly sú častou príčinou bolestí hlavy a postupne dochádza k bolestiam chrbta, tlaku v očiach, migréne.

Indická masáž hlavy zmierňuje a odstraňuje: bolesti hlavy, očí, nespavosť, nervozitu, úzkosť, únavu, zbavuje hukotu v ušiach, uvoľňuje napätie v čeľustiach, stimuluje pokožku hlavy, pôsobí proti vypadávaniu vlasov a zlepšuje ich kvalitu.

Neúčinkuje však iba na telesnej úrovni, ovplyvňuje aj emocionálny stav, lebo upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava každodenný stres. Masáž sa robí v rovnomernom rytme, zľahka, jemne. Aplikuje sa najčastejšie v sede na sucho, nie sú potrebné žiadne oleje, žiadne vyzliekanie.

Deťom táto technika prináša upokojenie, relaxáciu a pocit liečivého dotyku od druhej osoby. Je vhodná pre deti nepokojné, so psychickými problémami, nesústredené, s poruchami učenia či spánku. Masáž je pre ne prospešná nielen zo zdravotných dôvodov, ale predovšetkým z dôvodov psychických.

Pre seniorov je indická masáž hlavy blahodárna a obľúbená nielen pre vyššie uvedené zdravotné účinky, ale tiež preto, že sa masážou jemne a šetrne spúšťa ozdravný a regeneračný proces. Starší ľudia sú tiež viac ostýchaví a zvyknutí na svoju osobnú intimitu, preto veľmi vítajú, že môžu pri tejto procedúre zostať oblečení. Tiež poloha v sede je pre väčšinu starších ľudí výhodnejšou vzhľadom k možným zdravotným problémom s pohyblivosťou či s tlakom.