Pedikúra je skvelý spôsob ako svoje nohy hýčkať
a dopriať im to, čo si zaslúžia

Pedikúra je kozmetická procedúra, ktorá zahŕňa ošetrenie a starostlivosť o pokožku chodidiel, prstov a nechtov na nohách. Na nohy a zvlášť na naše chodidlá často krát zabúdame. Chôdzou (priemerný človek prejde denne takmer 8000 krokov), dlhým státím a nevhodnou obuvou sú nohy namáhané a pokožka nôh sa bráni tým, že tvrdne, následne praská, vytvárajú sa bolestivé otlaky a mozole. Ak sa budete o nohy vzorne starať, odmenia sa vám dobrou a vernou službou.

Pedikúra mokrá pozostáva z kúpeľa nôh s pridaním osviežujúcich a zmäkčovacích prípravkov, odstránenia zhrubnutej, odumretej kože chodidiel s použitím škrabky (pri hyperkeratóze pomocou skalpela), ostrihania aúpravy nechtov, vyčistenia nechtu, zatlačenia kožtičky okolo nechtu a úpravy nechtového lôžka. Pre zvláčnenie kože sa nanesie krém alebo iný prípravok vhodný pre chodidlo a na záver doprajeme nohám krátku masáž.

Podľa potreby sa odstránia kurie oká, otlaky na vrchnej strane a medzi prstami a zarastajúce nechty. Dámy môžu využiť aj možnosť dať si nalakovať nechty klasickým spôsobom.

Peeling je pomerne používanou procedúrou a je súčasťou poctivej starostlivosti o pokožku. Peelingom chodidiel sa odstránia odumreté bunky z povrchu pokožky nôh. Pokožka nôh sa prekrví, póry má otvorené a vyčistené, preto je najlepším krokom hydratačný alebo výživný krém, ktorý sa ľahko dostane do hĺbky pokožky a vyživí ju.

Ideálnym doplnkom na záver pedikúry je relaxačná masáž chodidiel, prípadne celého predkolenia. Je nesmierne príjemná, uvoľňujúca, odbúrava stres.

Pri reflexnej masáži chodidiel sú masírované a stláčané reflexné body na chodidlách a nervové zakončenia, ktoré sú priamo napojené na pohybové ústrojenstvo alebo niektoré orgány v tele. Stimuláciou týchto bodov sa odstraňujú a uvoľňujú blokády v organizme a aktivujú sa samoliečebné procesy vnútri organizmu.

  A ako to bude vyzerať keď prídem ku Vám domov urobiť pedikúru?

  • príchod
  • príprava pedikérskej vaničky (lavóra)
  • príprava klienta na pedikúru (prehliadka nôh + namáčanie)
  • príprava pedikérskych nástrojov, prezlečenie sa, umytie rúk
  • samotná pedikúra
  • vyčistenie vaničky, nástrojov a ich dezinfekcia
  • prezlečenie sa, umytie rúk
  • vyúčtovanie

  Informácie pre vás:

   Pre poskytnutie služby pedikúry je potrebná miestnosť, ktorej svetlosť je zabezpečená buď
       priamym, denným svetlom alebo umelým osvetlením žiarovkového alebo žiarivkového typu
   Podlaha by mala mať hladký, nešmykľavý povrch, pre následné ľahké pozametanie alebo        poutieranie
   Stolička alebo kreslo, kde sa budete cítiť pohodlne počas celej doby ošetrenia chodidiel
   uterák na nohy
   vaničku (lavór) na namáčanie nôh (v prípade, že nemáte, prinesiem, keďže z domácností sa
       akosi "vytrácajú" staré, dobré lavóre), len mi to musíte dopredu povedať